výsledky utkání:  http://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=12245

FK Kralupy 1901 - Bělá pod Bezdězem - 3:3 (3:2)

sestava: Javůrek - Solar (73. Jeleňák), Surmaj, Psota, Plas - Lucano (46.Tsoka), Glogas (63,Duchek), Dobiáš, Klier - Valtr, Pakandl
branky: Psota (Lucano), Lucano, Pakandl

Dnes jsme podali zlepšený výkon oproti minulému zápasu, ale pořád to chce víc komunikace. Dnes jsme se dostali do dvoubrankového vedení, které jsme si nechali vzít. Kluci makali, ale chce to ještě přidat. Přivítali jsme čtvrtý tým tabulky před tímto kolem a dalo se s nima hrát. Musíme se ale vyvarovat hluchých míst. Dnes jsme zase potřebovali moře šancí, ale jednou se to zlomí. Někteří ještě mají klapky na očích, ale právě proto se musí mluvit. Občas si totiž můžeme ublížit sami, když jdou dva naši proti sobě.

 

FK Dobrovice - FK Kralupy 1901 - 8:4 (3:1)

Sestava: Javůrek - Plas (66. Jeleňák), Surmaj, Psota, Solar - Lucano, Dobiáš (45.Tsoka), Glogas, Klier (75. Mikulka) - Valtr, Pakandl

branky: Valtr (Pakandl), Psota (Valtr), Lucano (Glogas), Valtr (Tsoka)

Stejně jako ve Velvarech jsme se ujali ve druhé minutě vedení. V desáté minutě pískl rozhodčí penaltu (ala Mingazov), kterou viděl jen on sám. Kontakt tam nebyl - byl jsem u toho podstatně blíž než rozhodčí. Poté jsme dostali ještě dva. Když už jsme se k něčemu nadechli, tak praporek pomezního hostů byl nahoře. I tak jsme půli dohráli se ctí.
Poločasoví rozhovor vzal za své a do druhé půle jsme vlétli jako uragán. Snížili jsme v 71. minutě na 4:5 a mačkali je chvílema jak citron. Obrana soupeře se už hádala a nevěděli. Pak přišel centr z pravé strany, který vítr stočil do brány a povedli se jim dva rohy, kde jsme výškově nemohli konkurovat. Obsazené to bylo dobře. Jeden jsme si dali sami na 2:4, ale rozhodčí ho přiznal soupeři. Obrana soupeře nebyla tak pevná, jak se podle tabulky zdálo. Za mě výborný výkon hlavně ve druhé půli, kde jsme se porvali o výsledek se soupeřem z druhého místa. Chyběli nám ale zkušenosti. A taky trochu víc štěstí a mohli jsme si něco odvézt. Co nás ale velice sráží v každém zápase je komunikace. Když se nemluví, tak to máme ještě dvakrát tak těžký a přicházíme zbytečně o balony. Nebát se mluvit! Pojďme se na to zaměřit v příštím zápase hoši. Pořád se učíme.

 

Slovan Velvary - FK Kralupy 1901 - 5:4 (3:3)

sestava: Javůrek - Solar, Surmaj, Psota, Plas (63. Jeleňák), Lucano (71.Tsoka), Dobiáš, Glogas (71.Duchek), Klier - Valtr, Pakandl

branky: Dobiáš (Pakandl), Pakandl, Valtr, Dobiáš (Psota)

Sotva se začalo a bylo to 1:1. Vstup se nám celkem vydařil a ujali jsme se ve 30.min vedení už 3:1. Poté jsme trošku ubrali plyn a soupeř hru do poločasu srovnal herně i výsledkově.
Soupeř ucítil šanci a zabral. Na naší straně se nakupili chyby v rozehrávce, nebyli jsme schopný dát více souvislých přihrávek a začal se vytrácet i první dotek. Soupeř hrál zkušeně a když bylo zapotřebí, tak se uchyloval k velkým nákopům, aby se hrálo na naší polovině. Dnes jsme si měli něco odvézt. Musím uznat ale, že jsme dostali lekci v komunikaci na hřišti. tam máme ještě obrovské mezery a pořád ještě málo zkracujeme hřiště.

 

Horky nad Jizerou - FK Kralupy 1901 - 1:5 (1:2)

sestava: Javůrek - Plas (57. Jeleňák), Klier, Psota, Solar - Tsoka, Glogas, Duchek (72. Mikulka), Lucano (45. Surmaj) - Pakandl, Valtr (78. Yakob B.)

branky: Pakandl (Valtr), Valtr (Lucano), Pakandl (Duchek), Pakandl, Glogas

První poločas jako by se klukům nechtělo. Nebyli jsme v soubojích, přihrávky byli příšerné kluci byli na patách a vůbec jsme nekombinovali. Prostě poslední dobou v první půli klasika - žákovský fotbal. Až jsem se divil, že vedeme.
Do druhé půle se vše změnilo, chodili jsme do soubojů, kombinovali, nestáli na patách a hra byla v naší režii.
Soupeř už v závěru s námi neudržel krok.
Opět byl soupeř výrazně starší, ale za mě povinná výhra.

 

FK Kralupy 1901 - Bakov nad Jizerou - 7:2 (3:2)

sestava: Javůrek - Plas, Klier, Psota(84.Jeleňák), Solar - Lucano, Dobiáš(81.Duchek), Glogas, Zapletal(69.Tsoka) - Pakandl, Valtr

branky: Valtr( Lucano), Valtr( Pakandl), Dobiáš( Glogas), Zapletal( Valtr), Lucano( Dobiáš), Lucano( Pakandl), Pakandl

Prvních třicet minut neměla naše hra chybu a zaslouženě jsme se ujali vedení už 3:0 a spoustu šancí jsme nedali. V první půli nejméně tři samostatné úniky nepotrestány. Soupeř přeskupil řady a svého stopera dal do útoku a začali problémy.
Výsledkem bylo snížení na 2:3 a nebýt soupeřova ofsajdu, šlo se do šaten za nerozhodného stavu.
V poločase jsme si řekli z čeho soupeř hrozí a tudíž si to kluci pohlídali a náskok jsme pozvolna navyšovali. Za stavu 6:2 to soupeř vzdal.
Dnes výborně odmakaný zápas, ale pořád potřebujeme moc šancí na vstřelení golu. Zkušenosti ale přibývají a to je dobře.
Příště musíme na tento výkon navázat.

Pšovka Mělník - FK Kralupy 1901 - 4:3(1:2)

sestava: Javůrek - Plas, Surmaj, Psota(68.Mikulka), Solar(82.Yakob B.) - Duchek(46.Tsoka), Pakandl, Glogas, Klier - Lucano, Valtr

branky: Klier(Pakandl), Valtr(Glogas), Valtr

V dnešním zápase jsme soustředili na dobrý vstup do zápasu a to se nám povedlo jen co do výsledku. Herně první půlka nebyla už podle našich představ. V polovině prvního poločasu jsme se prosadili dvakrát během pěti minut a věřím, že kdyby se přidal třetí, mohlo to být víc v klidu. Soupeř, ale vzápětí snížil. Z naší strany byla laxnost v napadání a někdy jsme si pěkně koledovali. Do druhé půle jsme šli odhodláni náskok navýšit, ale soupeř dobře kombinoval a dostávali jsme se v určitých pasážích pod tlak, někdy zbytečně. Pět minut před koncem jsem si říkal, že je to možná až krutý výsledek pro soupeře, Ale v závěru jsme o výhru přišli, důsledkem ještě asi nezkušenosti v této soutěži a přetížení celé obrany, která byla pod tlakem. Dost nás podržel i brankář. Musím uznat, že tento zápas nám dnes opět hodně dal. Musíme se z toho poučit a jít dál.

 

FK Kralupy 1901 - TJ Sokol Klecany - 5:6 (2:4)  - první mistrovské utkání.
sestava: Javůrek - Plas, Surmaj, Psota (75.Jeleňák), Yakob B.(56.Solar) - Mikulka (27.Valtr),Pakandl, Glogas, Klier - Lucano, Duchek
branky: Psota, Lucano (Pakandl), Klier (Lucano), Pakandl, Lucano ( Valtr)
Úvodních dvacet pět minut jsme tahali za kratší konec a prohrávali jsme už 0:4. Poté se kluci srovnali s tempem zápasu a konečně jsme začali proměňovat svoje šance. Dnes jsme si vybrali nováčkovskou daň, kde jsme zjistili, že musíme jezdit po zadku celý zápas. Ač jsme na to upozorňovali, tak jsme měli špatný vstup do obou poločasů.
Soupeř byl starší a určitě to byl tým s první pětky tabulky, ale až další kola napoví. Nemohu se zbavit dojmu, že dnes jsme na body měli. Každopádně slušný výkon kluků a dobrý příslib do dalších zápasů. V téhle soutěži nám ale už soupeři nic zadarmo nedají. Důležité je se koncentrovat celý zápas, přeci jenom se hraje už 90 minut.

FK Kralupy 1901-SK Mšeno 12:1(4:0)

Sestava FKK: Javůrek - Plas, Surmaj, Psota, Bohdan Yakob - Zaplétal, Pakandl, Glogas, Tsoka - Klier, Duchek

Střelci/asistence: Tsoka/Duchek, Duchek/Zapletal, Duchek/Tsoka, Tsoka/Zapletal, Pakandl/Klier, Pakandl, Pakandl/Psota, Glogas/Pakandl, Zapletal/Pakandl, Glogas/Tsoka, Pakandl/Glogas, Glogas/ Duchek

Od začátku jsme se začali prosazovat rychlým kombinačním fotbalem, i přes to, že kluci šli do zápasu v plné fyzické přípravě a po noci pod širákem. Soupeř nebyl schopen reagovat na naší kombinaci, na naší polovinu se dostával jen sporadicky a v druhém poločase se jeho hra naposto rozpadla.... Kluci podali slibný výkon, i přes to, co mají v nohách v polovině soustředění.

FK Kralupy 1901 - Dynamo Nelahozeves - 24:1 (13:0)
sestava: Javůrek - Yakob.B, Plas, Psota, Jeleňák - Červeňák, Glogas, Pakandl, Tsoka - Klier, Zapletal
střídali: Zabilanský, Šatava
branky: Tsoka (Glogas), Psota (Pakandl), Zapletal (Pakandl), Glogas, Pakandl, Psota (Pakandl), Zabilanský (Zapletal), Zapletal, Klier (Pakandl), Klier, Tsoka (Glogas), Glogas (Tsoka), Pakandl (Psota), Zabilanský (Klier), Tsoka, Zapletal, Zapletal (Klier), Psota (Klier), Javůrek pen., Klier (Zapletal), Glogas, Klier, Červeňák (Zabilanský), Klier (Glogas)

Spartak Žebrák - FK Kralupy 1901 - 2:9 (1:4)
sestava: Javůrek - Solar, Surmaj, Psota, Plas - Mikulka, Pakandl, Glogas, Tsoka - Klier, Duchek
střídali: Dobiáš N.
branky: Klier (Psota), Klier (Glogas), Pakandl (Duchek), Dobiáš N. (Pakandl), Pakandl, Tsoka (Klier), Klier (Tsoka), Pakandl ( Mikulka), Surmaj (Pakandl)
Serie tří přátelských zápasů na sehrání skončila a příští víkend už jdeme na ostro. Přivítáme doma Klecany.
Dnešní soupeř odrážel asi to, co se momentálně na okresech ve staršim dorostu nachází. Tři výhry při skore 45:4 mluví za vše. Nás to utvrdilo jednoznačně v tom, že hrát 1.A třídu staršího dorostu byla dobrá volba.