B mužstvo na mlatu v Úžicích bez bodu

Ve druhém kole IV. třídy Mělnicka jsme zajížděli na "hřiště" do nedalekých Úžic.

Ptáte se, proč ty uvozovky? Místní fotbalový plácek totiž připomínal spíše horskou louku se spálenou trávou a betonovým podkladem. Jedním slovem katastrofa!

Ale teď k samotnému utkání. Již ve třetí minutě jsme prohrávali po střele z kopačky Šalyho. Naše kombinace díky hrací ploše logicky vázla a domácí hráči tak využívali výhody domácího hřiště. Několika bravurními zákroky se blýskl Luboš Šuda, ale ani on na střely ze 36. a 41. minuty nestačil.

Do kabin se tak šlo za stavu 3:0.

Druhý poločas ukázková holomajzna pokračovala, domácím se podařilo vstřelit ještě jednu branku a tak Úžice berou všechny tři body za výhru 4:0.

Popis povrchu na kterém se toto utkání odehrálo: Mlat býval (obvykle průjezdná) část stodoly, původně sloužící k ručnímu výmlatu obilí cepem. Podlaha mlatu se zhotovovala z mokré hlíny o tloušťce 20 až 30 cm. Do hlíny se dodávaly příměsi řezanky, pazdeří, někde i volské krve.

SK Úžice - FK Kralupy 1901 "B" 4:0 (3:0)

Góly: 3. a 70. Šaly, 36. Kotalík, 41. Valjent

Sestava: Šuda - Faltus (46. Kinter), Černý, Grich, Vránek - Valdhans, Astaloš, D. Klier, M. Klier - Kubovec (46. Huml), Dobiáš