Kralupy postihly kontumace. Je to bolestivé, říká šéf FK 1901

 

Nováček jedné ze skupin fotbalové I. B třídy si nepohlídal členství jednoho ze svých hráčů

LUBOŠ KURZWEIL

Kralupy nad Vltavou – Nula bodů, skóre 0:15, k tomu tučná pokuta a až do konce podzimu prakticky „vyklizená“ lavička. Fotbalisté kralupského FK 1901 mohou zapomenout na svůj poměrně slušný rozjezd do sezony, ve kterém v mělnicko-boleslavské skupině I. B třídy coby nováček stoprocentní domácí bilancí získali v úvodních pěti kolech devět bodů. Neplatné členství u jednoho z hráčů znamenalo kontumaci všech podzimních zápasů s výjimkou prohraného duelu v Bakově nad Jizerou.

Za nasazení Milana Topola si mohou v Kralupech opravdu rvát vlasy. Hráč totiž neměl v pořádku členství ve Fotbalové asociaci ČR a ortel příslušných komisí Středočeského krajského fotbalového svazu nad zápasy, do kterých tento hráč zasáhl, byl nemilosrdný.

„Nedá se nic dělat, stala se chyba,“ smiřují se s mrzutostí v kralupském FK 1901 slovy svého prezidenta Milana Repky. Ten Deníku objasnil, jak k přehmatu došlo: „Za všechny naše hráče jsme dělali na svazu hromadnou platu, Milan Topol k nám přišel jako jednotlivec z kralupského Junioru (dnes už zaniklý mládežnický projekt obou kralupských klubů) a v hromadné platbě bohužel nebyl.“

I když jde podle slov dlouholetého zkušeného fotbalového funkcionáře Repky o velkou nepříjemnost, mohlo být prý i hůř. „Představte si, že by se na to přišlo ve třináctém kole a my měli třeba 25 bodů. Takhle do konce podzimu zbývá osm kol a je ve hře 24 bodů. Těch devět bodů je samozřejmě bolestivých, musíme se o to víc semknout a bojovat.“

Kralupské může administrativní nedostatek mrzet o to víc, že body lehce obdarovali soupeře, kteří už byli v tabulce pod nimi a pro něž jsou téměř darem z nebes – Kostelec (na hřišti 3:0), Lužec (4:2), Řepín (2:1). Na kontumaci bodově „nevydělal“ mělnický FC, jemuž se pouze o gól vylepšilo skóre, na hřišti totiž vyhrál 3:1.

Kralupy tak ve stejné skupině napodobily Záryby, kterým bylo loni na podzim zkontumováno kvůli stejnému prohřešku šest zápasů. Stejně jako v případě Kralup na neoprávněný start hráče upozornil zástupce Řepína. „Trochu nás mrzí, že to neodhalil samotný svaz, ale jeden z našich soupeřů. Samozřejmě nás to neomlouvá, jednoznačně to byla naše chyba,“ uvedl Milan Repka.

Zárybští za bodový odečet nakonec zaplatili tou nejvyšší daní - sestupem. Tým Z Olší má ještě relativně dost času ztrátu dohnat, bude to mít ale o to těžší, že vedle dvou vedoucích mužstev má téměř až do konce kalendářního roku zakázán vstup na hráčskou lavičku i trenér Antonín Šimek. Samotný hráč vyvázl s podmíněným trestem. Klub navíc dostal dvacetitisícovou pokutu. „Tresty přijímáme, jsou podle řádů. Ale ukažte mi trenéra, který si před zápasem kontroluje členství hráčů,“ je Milanu Repkovi líto zkušeného kormidelníka.